środa, Kwiecień 21, 2021, 08:12 | Brak komentarzy »

Niniejszym przekazuję do publicznej wiadomości, że uchwałą Zarządu Fundacji Rytm Życia podjęto decyzję o likwidacji Fundacji w dniu 28.01.2021 r.  Informacja o otwarciu likwidacji została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego postanowieniem Sądu Rejonowego Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 14.04.2021 r., sygnatura sprawy: PO.VIII Ns-Rej. KRS/004776/21/649.

Likwidatorem Fundacji został: Dawid Koliński.

Likwidator stwierdza, że według posiadanej wiedzy Fundacja Rytm Życia, KRS 0000752762 nie posiada żadnych zobowiązań finansowych.

W świetle powyższego, likwidator wzywa ewentualnych wierzycieli Fundacji Rytm Życia, aby w terminie do dnia 01.08.2021 r. zgłosili swoje wierzytelności na adres korespondencyjny Fundacji Rytm Życia (os. Orła Białego 44/66, 61-251 Poznań, e-mail: dawid_kolinski@rytmzycia.com  tel. 881 792 796


Wtorek, Marzec 26, 2019, 20:06 | Brak komentarzy »

 Czas na ostatni krok w fascynującej podróży prowadzącej do spełnionego życia. Zebraliśmy już wszystkie niezbędne umiejętności, najwyższa pora przejść do działania. Jak wiesz, z wcześniejszych artykułów oraz własnego życia, w momencie wychodzenia ze strefy komfortu nasz umysł aktywuje ciężką artylerię, by tylko pozostać w ograniczających, ale dobrze znanych okopach lęku, ucieczki i nawykowych reakcji. Ważne zmiany w życiu wymagają działania, a stres i negatywne myśli zdecydowanie w tym nie pomagają, dlatego tak wiele marzeń nigdy nie doczeka się realizacji. Korzystając z poznanych wcześniej narzędzi warto tworzyć cele na bazie ważnych dla nas wartości, bo to gwarantuje motywację. 


środa, Luty 27, 2019, 10:33 | Brak komentarzy »

Fryderyk Nietzsche napisał, że „tylko ten, kto wie dokąd płynie, wie również jaki wiatr jest dobry i pomyślny”. Jeśli w naszym życiu brakuje kierunku możemy jedynie bezradnie dryfować, pozwalając by warunki zewnętrzne decydowały dokąd podążymy. W poprzednich artykułach pisaliśmy dużo o spełnionym i wartościowym życiu. Teraz nadszedł czas, aby zdefiniować wspomniane wartości. W Terapii Akceptacji i Zaangażowania mówimy o świadomym wyborze, „tego jak chcemy żyć”, „czym się kierować” i „jak zachowywać”. Kluczowa jest tutaj kwestia wyboru, ponieważ tylko my możemy zdecydować, co jest ważne, w przeciwnym wypadku prędzej czy później obudzimy się w obcym życiu, stworzonym przez rodzinę, Kościół, polityków, czy agencje marketingowe. Wybitny poeta Stanisław Lec stwierdził kiedyś: „wszyscy chcą twego dobra, nie pozwól go sobie odebrać”.


Piątek, Luty 15, 2019, 11:38 | Brak komentarzy »

Sokrates twierdził, że nieświadome życie nie jest warte tego, aby je przeżyć i rzeczywiście pewnie nikt z nas nie chciałby funkcjonować, jak zaprogramowany robot, który wykonuje mechanicznie kolejne czynności. Na szczęście znamy już narzędzia związane z obecnością, co znacznie ułatwia cieszenie się chwilą. Teraz nadszedł czas na kolejny poziom wtajemniczenia. Czysta świadomość to świadomość świadomości, co brzmi jak „Incepcja” i ma bardzo podobną strukturę. Bohaterowie filmu Nolana uczyli się zauważać, że śnią, my natomiast nauczymy się dostrzegać, że czujemy i myślimy. Przypomnij sobie, jak ćwicząc obecność zauważałeś jakiś obiekt w swoim doświadczeniu, np. oddech lub przejeżdżające samochody. A teraz zauważ, że zauważasz i kto zauważa. Założenie jest bardzo proste – jeśli zauważasz swój oddech lub swoje myśli, to nie możesz być ani oddechem, ani myślami. Nie możesz też być swoim ciałem, zawodem, czy statusem społecznym. Te wszystkie rzeczy zmieniają się w czasie, ale Ty, który zauważasz pozostajesz niezmienny. Mówimy tutaj o nietypowej perspektywie patrzenia na rzeczywistość. W języku potocznym nie ma dla niej dobrego określenia. W tym tekście będę nazywał ją „Ja obserwującym”, ale Ty możesz użyć terminu, który najbardziej Ci pasuje.


Poniedziałek, Luty 4, 2019, 16:32 | Brak komentarzy »

Uwolnienie z niewoli myśli i uczuć jest bardzo ważnym elementem budowania wartościowego życia, jednak to dopiero początek fascynującej drogi, ponieważ sam fakt wyjścia z więzienia nie jest równoznaczny ze szczęściem oraz spełnieniem. Potrzebujemy jeszcze umiejętności cieszenia się doświadczeniem, efektywności w działaniu i podejmowania świadomych wyborów, aby zmierzać we właściwym dla nas kierunku. W tym celu popracujemy nad uważnością, czyli umiejętnością bycia tu i teraz. Także w tym przypadku umysł nie jest naszym sprzymierzeńcem i zrobi dosłownie wszystko, aby pochłonęły nas kolejne myśli oraz historie. Można nawet powiedzieć, że jest narcystycznym gawędziarzem, który karmi się naszą uwagą nie zważając, że kradnie czas, którego już nigdy nie odzyskamy. W praktyce każda minuta odtwarzania po raz dwusetny opowieści, którą znamy na pamięć, mogłaby posłużyć na kontakt z ukochaną osobą lub realizację pasji. Warto mieć również świadomość, że pochłonięci myślami tracimy satysfakcję z życia.


(c)2018, All Rights Reserved