MISJA FUNDACJI
Współczesne życie przepełnione jest stresem i zabieganiem, co oddala nas od naturalnego rytmu. Naszym celem jest poprawa świadomości zdrowotnej społeczeństwa związanej z wpływem określonych myśli, emocji oraz zachowań na funkcjonowanie człowieka. Wierzymy, że wiedza naukowa powinna być wykorzystywana w praktyce, by realnie polepszać ludzkie życie. Działalność fundacji jest więc skoncentrowana na promowaniu konkretnych technik i narzędzi służących zapobieganiu chorobom, jak i radzeniu sobie w przypadku wystąpienia problemów zdrowotnych. Pragniemy także pokazać ludziom, że zmiana jest możliwa – a szczęśliwe, harmonijne życie zgodne z wartościami to tylko kwestia wyboru.

Statut fudacji:

(statut.pdf)

Anna Wadelska-Kaczmarek

Jestem psychologiem z zamiłowaniem do terapii poznawczo-behawioralnej (w tym ACT). Aktualnie studiuję psychodietetykę, której regularnie uczę się poprzez szkolenia i najnowsze badania naukowe. Prowadzę również badania związane z tym obszarem. Wierzę, że jako ludzkość nie mamy problemu z motywacją, a z zasobami do działania - i na tym chcę się skupić w mojej pracy. W wolnym czasie sięgam po książki i kawę.

Dawid Koliński

             Od zawsze interesowała mnie efektywność w działaniu. Już w szkole poznałem metody szybkiej nauki oraz wpływ sposobu myślenia na osiągnięcia sportowe. Później uczestniczyłem w wielu treningach i warsztatach psychologicznych. Doświadczyłem „wszystkiego” – od szamańskich tańców i chodzenia po rozżarzonych węglach, przez wielodniowe odosobnienia medytacyjne, aż do wykładów i zajęć na Uniwersytecie. 
             Jako Wiceprzewodniczący Koła Naukowego Psychologii Zdrowia miałem okazję nauczyć się skutecznie wykorzystywać wiedzę naukową w praktyce, co okazało się bardzo przydatne, gdy zdiagnozowano u mnie raka. Obecnie, patrząc na te doświadczenia z dystansem, mogę stwierdzić, że dzięki życiowym trudnościom otrzymałem wielką szansę na poznanie sytuacji osób chorych. Był to dla mnie ważny czas pracy na sobą. Nauczyłem się korzystać z narzędzi psychologicznych w warunkach ekstremalnych, co pomogło mi w treningu empatii oraz akceptacji.                              Podczas studiów poznałem Terapię Akceptacji i Zaangażowania, która pozwoliła mi zrozumieć wcześniejsze doświadczenia. Dzięki temu zdecydowałem, że chce wykorzystywać skuteczne narzędzia zmiany psychologicznej, aby pomagać osobom cierpiącym z powodu stresu, depresji, lęku, uzależnienia, a także chorób ciała. Ta powstała fundacja Rytm Życia, której celem jest promowanie zdrowego rozwoju, opartego na równowadze ciała, umysłu, oraz potrzeb duchowych, aby dzięki dojrzałości psychologicznej budować szczęśliwe i wartościowe życie. 
(c)2018, All Rights Reserved